Nie żyje światowej sławy szwedzki dj – nominowany m.in. do nagrody Grammy. To Tim Bergling, szerzej znany jako Dj Avicii.

Berglinga znaleziono martwego w piątek 20 kwietnia. Miał 28 lat. Jego manager wydał jedno oświadczenie. –Z głębokim żalem ogłaszamy utratę Tima Berglinga, znanego również jako Avicii. Rodzina jest zdruzgotana i prosimy wszystkich, aby uszanowali potrzebę prywatności w tym trudnym czasie – napisał.

Do tej pory nie ogłoszono żadnej przyczyny śmierci, a przedstawiciel Avicii powiedział, że nie zostaną wydane dalsze oświadczenia.

Studiomode

A post shared by Avicii (@avicii) on

Pod koniec marca 2016 r. Dj Avicii wydał oświadczenie, w którym poinformował miliony fanów, że przerwa karierę. Zmagał się z problemami zdrowotnymi, o których mało kto wówczas wiedział.

-Dwa tygodnie temu poświęciłem czas, aby jeździć po Stanach Zjednoczonych z moimi przyjaciółmi i zespołem, tylko po to, by patrzeć, widzieć i myśleć o wszystkim w nowy sposób. Naprawdę pomogło mi to uświadomić sobie, że muszę dokonać zmiany, z którą borykałem się przez jakiś czas – napisał na swojej stronie internetowej

Fanów zaskoczył wywiad, którego w 2017 roku udzielił Rolling Stone:

-Bardzo łatwo jest przywiązać się do imprezowania. Stajesz się samotny i masz obawy, stajesz się toksyczny. Piłem zbyt dużo, imprezowałem zbyt dużo. Wtedy dostałem ataku zapalenia trzustki, co jest bardzo rzadkie, zmusiło mnie to, bym przestał pić – powiedział Dj Avicii.

Oto jedne z największych hitów Tima Berglinga